ورود | |

پیوندهای مفید

 


فیلم آموزشی ایتم های آزمون آمادگی جسمانی

 ثبت نام سربازان امریه

زمان ثبت نام به اتمام رسیده است


نظر سنجی

نظر شما در مورد عملکرد سازمان آتش نشانی ارومیه چیست ؟
ثبت نظر  نمایش نتایج

رئیس سازمان آتش نشاني وخدمات ايمني شهرداري ارومیه:

رئیس سازمان آتش نشاني وخدمات ايمني شهرداري ارومیه:

1146 گواهی ایمنی در شهر ارومیه صادرشد

نویسنده: e d/یکشنبه, 01 اردیبهشت,1398/دسته ها: اخبار, رویداد ها

رتبه بندی این مطلب:
1/0

 

به گزارش  روابط عمومی سازمان آتش نشانی ارومیه؛  ابراهیم شاد قوشچی با تاکید بر اینکه  پيشگيري رکن اساسی در قبل از مواجه با حريق و حوادث احتمالي است، گفت:  توجه و اهميت به موضوعات مرتبط با ايمني و پيشگيري از حريق بسيار مهم بوده و لازم است اقشار مختلف جامعه نسبت به رعايت اين اصول و اهميت به مقوله پيشگيري قبل از مواجه با حوادث احتمالي حساسيت و دقت کافي  را  داشته باشند.

وی افزود: انجام پيش بيني‌هاي لازم به منظور جلوگيري از مخاطرات آتش سوزي و حوادث غير مترقبه در همه امور ايمني شهر ، شرکت در جلسات کميسيون‌هاي ايمني و ارائه نظرات و پيشنهادات پيشگيرانه، همکاري با واحدها و سازمان‌هاي دولتي در خصوص ارائه طرح‌هاي پيشگيري و ايمني، نظارت و اعمال کنترل بر نقشه هاي تجهيزات و تاسيسات ايمني اماکن، ساختمان‌هاي عمومي و خصوصي شهر قبل از احداث و در صورت امکان پیش از احداث، بازرسي و کنترل تجهيزات و اتخاذ تدابير ايمني اماکن مختلف و رفع خطر از آنها و همكاري فني در تهيه و تنظيم دستورالعمل‌هاي اضطراري  از مهمترين وظايف اداره پيشگيري و نظارت بر ابنیه سازمان آتش نشاني و خدمات ايمني شهرداري ارومیه عنوان کرد.

رییس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری ارومیه با اشاره به انجام اقدامات پیشگیرانه، عنوان کرد:  در راستاي ارتقاء سطح ايمني شهروندان و کنترل وضعيت آن در شهر با حضور کارشناسان مجرب و متخصص به صورت مستمر اقدام به بازديد از اصناف و قسمتهاي مختلف بازار سنتي ارومیه، بازديد از ساختمان هاي تجاري شهر،  بازديد هفتگي از ساختمان‌هاي مرتفع، صدور جوابيه استعلام هاي شهرداري های مناطق  پنج گانه و اخطار به اماکن پر خطر، بازديدهاي ايمني پس از حريق در خصوص اتصال انشعابات و تائيديه رفع خطر، بازديد از مساجد و امامزادگان، جايگاه هاي عرضه سوخت، هتل‌ها و مهمان پذيرها، مهدهاي کودک و مدارس، ستادهاي اسکان نوروزي  شده و نسبت به صدور دستور العمل ايمني اقدام می شود.

 

وي پيشگيري و رعايت موازين ايمني را 2 اصل مهم و اساسي در جلوگيري از وقوع حوادث دانست و گفت:  اميد است با رعايت دقيق و اهميت دادن به اين دو اصل مهم،  شاهد کاهش آمار حوادث در سطح شهر باشيم.

 

رئیس سازمان آتش نشاني وخدمات ايمني شهرداري ارومیه گفت: از ابتدای سال جاری، تعداد 146 گواهی ایمنی در شهر صادرشده است که از این تعداد 484 مورد صدور پروانه 100 مورد عدم خلافی و 562 مورد نیز پایان کار بوده است و نیز 147 مورد نیز مشاوره ی ایمنی توسط کارشناسان این سازمان در راستای ایمنی اماکن و پیشگیری از حوادث انجام پذیرفته است.

تعداد نمایش ها (108)/نظرات (0)

کلمات کلیدی:

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x

برای ثبت نام در طرح آتش نشان داوطلب اینجا کلیک کنید


مراحل ثبت نام: 1- در منوی ثبت نام ، نام ، کد ملی و شماره تلفن خود را درج نموده ، ثبت نام کنید تا گذر واژه با پیامک به تلفن همراه شما ارسال گردد. 2- به منوی ورود به سامانه رفته و کد ملی و گذرواژه را وارد نموده و ورود به سامانه را انجام دهید. 3- در صفحه ای که باز میشود اطلاعات خود را وارد نموده و به سوالات پاسخ دهید و تکمیل ثبت نام را انجام دهید. 4- منتظر تماس ما باشید . به محض رسیدن تعداد ثبت نام کنندگان به حد نصاب برای مراجعه حضوری با شما تماس خواهیم گرفت . آتش نشانان داوطلب آینده موفق باشید.

 

مدارک لازم برای گواهی نقشه ها

فایل (CD) نقشه های معماری و مکانیکی و برقی به صورت PDF و اصل نقشه معماری جهت مهر.


 

الزامات پایانکار:

 • - مخزن، پمپ و فایر باکس
 • - هر طبقه (پاگرد) یک کپسول 4-6 کیلویی پودر و گاز / جلوی تابلو برق و اتاقک آسانسور هرکدامیک کپسول دی اکسید کربن
 • - ژنراتور برق اضطراری با تابلو خودکار
 • - دیتکتور موضعی
 • - باکس طبقات پایین از طبقات بالا
 • - روشنای اضطراری
 • - رایز خشک
 • - آسانسور امدادی
 • - خروج اظطراری با معبر خروج ایمنی
 • - دوربندی با درب مقاوم حریق
 • - نرده و جان پناه
 • - سیستم اعلام حریق با تابلو

 

 

آمار بازدید
دی ان ان