ورود | |

پیوندهای مفید

 


فیلم آموزشی ایتم های آزمون آمادگی جسمانی

 مهلت ثبت نام سرباز امریه به اتمام رسیده است


 

 

نظر سنجی

نظر شما در مورد عملکرد سازمان آتش نشانی ارومیه چیست ؟
ثبت نظر  نمایش نتایج

آتش سوزی در طبقه همکف پاساژ میلاد نور با حضور به موقع اتش نشانان مهار و خاموش شد

آتش سوزی در طبقه همکف پاساژ میلاد نور با حضور به موقع اتش نشانان مهار و خاموش شد

نجات جان شهروند محبوس مانده در زیرزمین

نویسنده: e d/ﺳﻪشنبه, 03 اردیبهشت,1398/دسته ها: اخبار, رویداد ها

رتبه بندی این مطلب:
5/0
به گزارش روابط عمومی سازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی شهرداری ارومیه،ابراهیم شاد قوشچی در این زمینه چنین اضهار اشت : در ساعت 12:54 دقیقه طی تماس تلفنی شهروندان با سامانه ۱۲۵ آتش نشانی ارومیه مبنی بر آتش سوزی در پاساژ میلاد نور واقع در خیابان استادان ستاد فرماندهی این سازمان بی درنگ ایستگاه ۲و۴را به محل اعزام کرد.
وی افزود: هنگام رسیدن آتش نشانان به محل حادثه مشاهده گردید دود و آتش غلیظی از طبقه همکف مجتمع تجاری میلاد نور به خارج زبانه می کشید و شعله های آتش در حال سرایت به طبقات فوقانی بود.

وی تصریح کرد: آتش نشانان به محض رسیدن به محل مشخص شد که آتش سوزی مغازه اغذیه فروشی در طبقه همکف این مجتمع تجاری است و با توجه به این که انتشار شدید دود، جان ساکنان مجتمع را تهدید می کرد، آتش نشانان سریعاً به دو گروه تقسیم شدند که گروه اول با ایمن سازی محل حادثه به سرعت پس از قطع جریان برق و گاز ساختمان، با توجه به دودهای سمی منتشر شده در مجتمع با تجهیز کردن خود به دستگاه تنفسی و با استفاده از چند رشته لوله آب دهی به مقابله با شعله های سرکش آتش نمودند وهمزمان گروه دوم از آتش نشانان با جستجو در زیرزمین، به دنبال محبوسین احتمالی این حادثه گشتند و در مدت زمان کوتاهی آتش را خاموش کردند و همچنین از سرایت آن به دیگر نقاط مجتمع جلوگیری به عمل آوردند.
وی با بیان اینکه خوشبختانه در این حادثه به کسی آسیبی نرسید خاطرنشان کرد: در این آتش سوزی دو نفر محبوسی در زیرزمین داشت که توسط آتش نشانان رهاسازی و به تکنسین اورژانس حاضر در محل جهت مداوا تحویل شد و مصدومی در بر نداشت و نیروهای عملیات پس از اطمینان از نبود خطر، با تحویل محل حادثه به مالک، ماموریت خود را پایان دادند.

رئیس سازمان آتش نشانی یاد آور شد: شارژ به موقع خاموش‌کننده های دستی آتش‌نشانی موجود در مغازه می‌تواند در زمان آتش‌سوزی احتمالی به شما کمک بسزایی کند، پس توصیه می‌شود نسبت به شارژ و آماده به‌کار بودن آن اقدام کنید و در صورت بروز حادثه سریعاً با شماره 125 سازمان آتش‌نشانی تماس حاصل کرده و با حفظ خونسردی آدرس دقیق محل حادثه را اعلام کنند.

تعداد نمایش ها (185)/نظرات (0)

کلمات کلیدی:

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x

برای ثبت نام در طرح آتش نشان داوطلب اینجا کلیک کنید


مراحل ثبت نام: 1- در منوی ثبت نام ، نام ، کد ملی و شماره تلفن خود را درج نموده ، ثبت نام کنید تا گذر واژه با پیامک به تلفن همراه شما ارسال گردد. 2- به منوی ورود به سامانه رفته و کد ملی و گذرواژه را وارد نموده و ورود به سامانه را انجام دهید. 3- در صفحه ای که باز میشود اطلاعات خود را وارد نموده و به سوالات پاسخ دهید و تکمیل ثبت نام را انجام دهید. 4- منتظر تماس ما باشید . به محض رسیدن تعداد ثبت نام کنندگان به حد نصاب برای مراجعه حضوری با شما تماس خواهیم گرفت . آتش نشانان داوطلب آینده موفق باشید.

 

مدارک لازم برای گواهی نقشه ها

فایل (CD) نقشه های معماری و مکانیکی و برقی به صورت PDF و اصل نقشه معماری جهت مهر.


 

الزامات پایانکار:

 • - مخزن، پمپ و فایر باکس
 • - هر طبقه (پاگرد) یک کپسول 4-6 کیلویی پودر و گاز / جلوی تابلو برق و اتاقک آسانسور هرکدامیک کپسول دی اکسید کربن
 • - ژنراتور برق اضطراری با تابلو خودکار
 • - دیتکتور موضعی
 • - باکس طبقات پایین از طبقات بالا
 • - روشنای اضطراری
 • - رایز خشک
 • - آسانسور امدادی
 • - خروج اظطراری با معبر خروج ایمنی
 • - دوربندی با درب مقاوم حریق
 • - نرده و جان پناه
 • - سیستم اعلام حریق با تابلو

 

 

آمار بازدید
دی ان ان